BigBag Benutzerhandbuch

Günümüz dünyasında insana ve emeğe duyulan saygı nedeniyle, dökme ürünler 50 kilogramlık paketler yerine 1000-1500 kilogramlık yükü taşıyabilen 2-3 kg ağırlığındaki Big Bag’lerle tek seferde taşınabilmektedir. Böylelikle onlarca çuval ve 20-30 kg ağırlığındaki tahta palet veya P.E. şrink film kullanımına gerek kalmamaktadır.

Taşınan yükün ambalajı da sadece 2-3 kg olması nedeniyle taşımada ekonomi sağlamaktadır. Böylelikle Big Bag çevreye ve bütçenize saygılı çözümler sunmaktadır. Big Bag’le ürünlerin stoklanması ve geri dönüşümü oldukça kolay ve bu sebep
nedeniyle de ekonomiktir.

İntegral Ambalaj “Avrupa Esnek Büyük Çuval Üreticileri Birliği” (EFIBCA) tarafından atanmış olan yetkili test enstitülerinden alınmış sertifikalara uygun olarak 500 kilogramdan 2000 kilograma kadar yük taşıma kapasiteli Big Bag’ler üretmektedir.

Üretmekte olduğumuz Big Bag’ler çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Başlıca kimya, gıda, maden, tekstil, petrokimya ve ziraat gibi sektörlerde olmak üzere ayrıca dökme yükle ilgili tüm diğer sektörlerde de güvenle kullanılmaktadır. Çeşitli gereksinimlere ve değişik amaçlara uygun olarak farklı tip ve modellerde Big Bag’ler de tesisimizde üretilmektedir.

4-5 cm³ boyutundaki maden ve kimyasal üründen toz haldeki un’a kadar birçok değişik madde Big Bag’ler le taşınmaktadır. Değişik gereksinimleri karşılamak üzere içinde P.E. astar olan, lamineli kumaştan üretilmiş sızdırmazlık dikişi, sızdırmaya karşı güçlendirilmiş, asbest için dikdörtgen şekilli, tehlikeli maddeler için UN sertifikalı Big Bag’lerde üretilmektedir.

Ulaşım giderlerinin yüksek olduğu; uzun yol taşımalarında, taşıma alanının maksimum kullanımını sağlamak için’ kübik şekilli Big Bag’ler oldukça ekonomik çözümler sunmaktadır.

Big Bag Kullanım Kılavuzu

bigbag-kullanim-klavuzu